Regulamin

REGULAMIN

I. Podstawowe zasady obiektu:

A -Rezerwacja

 1. Warunkiem utworzenia rezerwacji jest podanie niezbędnych danych i jej opłacenie za pośrednictwem form płatności dostępnych w formularzach, gotówką lub poprzez współpracujące serwisy rezerwacyjne.
 2. Rezerwacja domku potwierdzona zostanie po wpłacie zadatku stanowiącego 30% całej należności. Wpłata zadatku stanowi równocześnie akceptację regulaminu. Pozostałą część należności za pobyt należy zapłacić 2 tygodnie przed przyjazdem.

B – Dodatkowe usługi i koszty (przed przyjazdem należy poinformować nas o poniższych):

 1. Przy domku Aleksander, Antek, Karol stoi balia ogrzewana butlą gazową, która jest dodatkowo płatną usługą – 350zł z 1 butlą gazową oraz 450zł z 2 butlami gazowymi. 

Przy domku Kacper, Aleksander, Julia stoi balia z jacuzzi ogrzewana drewnem, która jest dodatkowo płatną usługą – 450zł za pobyt. Drewno do podgrzania bali jest w cenie usługi.

 • Na terenie obiektu znajduje się sauna sucha, która jest dodatkowo płatną usługą – 150zł/2h
 • Zwierzęta są mile widziane. Za pobyt pupili pobieramy opłatę w wysokości 30zł/każdą dobę pobytu. 

Powyższe usługi należy dodać do rezerwacji lub proszę o kontakt z informacją przed przyjazdem.

C – Zameldowanie (check-in)

 1. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 15:00.
 2. Zameldowanie następuje samodzielnie całodobowo, klucz do domku znajduje się w schowku przy każdych drzwiach wejściowych do domku. Każdy Wynajmujący otrzyma przed przyjazdem kod celu otwarcia schowka.
 3. Obiekt akceptuje obecność zwierząt. O planowanym pobycie pupili należy poinformować podczas procesu rezerwacji lub krótko po niej. 
 4. Zapewniamy jedno miejsce postojowe na domek dla naszych gości. Jest bezpłatny i nie trzeba wcześniej rezerwować miejsc. 
 5. Lokalizacja obiektu: https://maps.app.goo.gl/cMDiV6cdauBFjJw36.

D – Pobyt

 1. Goście przebywający w Domkach Lubianych, proszeni są o przestrzeganie zasad bezpiecznego i kulturalnego wypoczynku. Przez cały okres pobytu obowiązuje zasada uszanowania dobrosąsiedzkich stosunków.
 2. Do korzystania z domku letniskowych uprawnione są osoby zameldowane.  W domku Julia, Aleksander, Antek, Aleksandra może zamieszkiwać maksymalnie 8 osób, w domku Kacper maksymalnie 10 osób, w domku Karol maksymalnie 12 osób. W przypadku stwierdzenia większej liczby osób zamieszkujących w domku, które nie zostały zgłoszone podczas rezerwacji czy pobytu Wynajmujący może zerwać umowę z klientem bez konieczności zwrotu opłaty.
 3. Zapewniamy szybki dostęp do internetu porzez sieć WI-FI. Dane dostępowe umieszczone są w domkach.
 4. W domkach obowiązuje zakaz palenia. Złamanie zakazu skutkuje naliczeniem kary umownej w wysokości 1000,- zł.
 5. W obiekcie obowiązuje zakaz używania otwartego ognia, z wyjątkiem korzystania z grilli ogrodowych i kominka. 
 6. W obiekcie obowiązuje zakaz używania dodatkowych źródeł ciepła elektrycznych, gazowych i innych.
 7. Planując pobyt należy pamiętać o wyciszonym charakterze obiektu. Obowiązuje zakaz odtwarzania muzyki poza domkami.
 8. Cisza nocna obowiązuje od 22:00 do 08:00
 9. Organizowanie imprez (tj. urodzin, wieczorów kawalerskich/panieńskich) w naszym obiekcie jest niedozwolone.
 10. Zwierzęta domowe przebywać mogą na terenie obiektu wyłącznie pod pełnym nadzorem Właścicieli. Psy należy wyprowadzać poza obiekt. Należy posiadać ze sobą własne legowisko dla zwierzęcia. Niedopuszczalne jest wchodzenie zwierząt na łóżka lub kanapę. 
 11. Obiekt jest całodobowo monitorowany. Dane przechowywane są przez okres 30 dni, ich administratorem jest właściciel obiektu.
 12. Osoby zamieszkujące w domku ponoszą odpowiedzialność finansową za szkody, dewastacje bądź brak wyposażenia domku. Prosimy o zgłaszanie Wynajmującemu wszelkich zniszczeń i usterek powstałych podczas użytkowania domku oraz jeśli zostaną zauważone podczas zameldowania. 
 13. Zawsze prosimy Gości o weryfikację stanu domku i wyposażenia. W razie zauważonych usterek prosimy o przesłanie zdjęć do godziny od przyjazdu.

E – Wymeldowanie (check-out)

 1. Doba hotelowa kończy się o godzinie 12:00.
 2. Wymeldowanie następuje samodzielnie całodobowo.
 3. W niektórych przypadkach, po indywidualnym ustaleniu, w indywidualnych przypadkach istnieje możliwość przedłużania doby za opłatą.
 4. Apartament należy oddać uporządkowany, w stanie do standardowego sprzątania:
  1. Brudne naczynia wsadzone do zmywarki i uruchomiona zmywarka,
  2. Śmieci wyniesione do kosza ewentualnie wystawione w workach za drzwi,
  3. Zamknięte wszystkie okna.
  4. Wyłączone wszystkie światła
  5. Klucz pozostawić w schowku przy drzwiach wejściowych.
  6. Proszę o upewnienie się, że drzwi wejściowe są zamknięte. 

F – Odwołanie rezerwacji i reklamacje.

 1.  Ewentualna całkowita rezygnacja z pobytu może nastąpić nie później niż 14 dni przed datą przyjazdu. W tym przypadku zadatek zwracany jest w formie vouchera.
 2. W sytuacji rezygnacji z zarezerwowanego domku poniżej 14 dni przed datą przyjazdu zadatek nie podlega zwrotowi.
 3. W sytuacji skrócenia czasu pobytu, niezależnej od Najemcy, płatność za niewykorzystany czas nie jest zwracana.
 4. Gość ma możliwość zmiany terminu do 14 dni przed rozpoczęciem pobytu.
 5. Domki Lubiane  zastrzega sobie  prawo do bezpłatnego anulowania /odwołania rezerwacji i usług gościa na 30 dni przed datą zameldowania bez podania przyczyn. Po tym terminie rezerwacja jest w pełni zwrotna, co oznacza, że jeżeli z jakiegoś powodu obiekt odwoła Państwa rezerwację obiekt zwróci państwu 100% wpłaconej kwoty. Obiekt nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody i roszczenia z powodu odwołania rezerwacji.
 6. Mają Państwo prawo do reklamacji – reklamacje należy składać w dniu przyjazdu lub w trakcie pobytu, aby obiekt mógł zareagować w trybie natychmiastowym. Reklamacja należy zgłaszać telefonicznie lub mailowo. Reklamacje w miarę możliwości rozpatrywane są natychmiastowo, w skrajnych przypadkach do 14 dni.

II. Regulamin obiektu

§ 1. Wstęp

 1. Niniejszy regulamin określa warunki pobytu wynajmu domków w Domki Lubiane w Brennej przy ul. Leśników 19AB, kod pocztowy 43-438 Brenna,
 2. Zarządcą domków jest firma MBP Group Sp. z o.o., ul. Głowackiego 7A, 44-100 Gliwice, NIP: 631-271-77-80, REGON: 527068027, dalej zwana Wynajmującym.
 3. Jako Wynajmujący i Gospodarze Domki Lubiane wysoko cenić będziemy Państwa współpracę w przestrzeganiu niniejszego regulaminu, który służyć ma zapewnieniu spokojnego i bezpiecznego pobytu Gości.
 4. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby Państwa pobyt był przyjemny i bezpieczny.
 5. Bardzo prosimy, aby jako Goście zachowywali się Państwo tak jakbyście chcieli, aby inni zachowywali się wobec Państwa.

§ 2. Usługa wynajmu Domku

 1. Cena wynajmu uwzględnia wszystkie podatki i opłaty dodatkowe tzn. opłaty za media tj. prąd, woda, gaz, Internet, Tv. Dodatkowo pobierana jest opłata serwisowa w wysokości 150 zł/pobyt oraz opłata klimatyczna.
 2. W wyposażeniu Apartamentu znajduje się pościel (ręczniki nie są na wyposażeniu domku).
 3. W indywidualnych przypadkach jest możliwość dodatkowej wymiany pościeli w trakcie pobytu za dodatkową opłatą.
 4. Dla każdego z Domków przeznaczone jest jedno miejsce parkingowe.
 5. Parkingi nie są dozorowane, więc nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę samochodu lub innego pojazdu należącego do Gościa.
 6. Gość może przyjechać do Domku ze swoim zwierzęciem domowym – konieczne jest poinformowanie o tym podczas dokonywania rezerwacji. Wynajmujący pobiera, za tę usługę dodatkową opłatę. W trosce o higienę, zwierzęta domowe nie są wpuszczane na teren miejsc współdzielonych przez innych gości. Zwierzęta domowe na terenie Obiektu muszą być wyprowadzane na smyczy i w kagańcu, a Gość zobowiązuje się sprzątać wszelkie nieczystości po swoim zwierzęciu. Wymagane jest zabieranie legowiska dla zwierząt. Zabrania się przebywania zwierząt na łóżkach, sofach/kanapach i fotelach.
 7. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy zaakceptowania pobytu zwierzęcia domowego Gościa w przypadku oceny przez nas zwierzęcia, jako potencjalnie niebezpiecznego lub mogącego zakłócać porządek lub spokój w naszym Obiekcie.
 8. Szczegółowe zapisy dotyczące zasad przebywania zwierząt w Obiekcie są umieszczone w punkcie III. niniejszego Regulaminu
 9. Na życzenie Gościa możemy zapewnić do Domku jedno łóżeczko turystyczne dla dziecka do lat 3. Ze względu na ograniczoną ilość łóżeczek prosimy o wcześniejszy kontakt z w celu sprawdzenia ich dostępności.
 10. Jako Wynajmujący zobowiązujemy się bezzwłocznie reagować na zgłaszane uwagi i zastrzeżenia odnośnie poziomu usług, funkcjonowania urządzeń oraz czystości i porządku w Domku przez podjęcie czynności mających na celu niezwłoczne usunięcie usterek lub braków.
 11. Jako Wynajmujący ponosimy odpowiedzialność za jakość świadczonych usług, w sposób przewidziany przepisami prawa powszechnie obowiązującego.
 12. Jako Wynajmujący nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy osobiste Gościa pozostawione lub skradzione z Domku w przypadku włamania.
 13. W przypadku znalezienia w Domku rzeczy należących do Gościa, pozostawionych po jego wyjeździe, mogą one, na wyraźną jego prośbę, być odesłane pod wskazany adres. Koszt przesyłki ponosi jej odbiorca.
 14. Zwracamy szczególną uwagę, że obiekt znajduje się przy rzece Brennicy oraz znajduje się przy jej stromym korycie. W związku z tym Goście są do zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu rzeki, zabrania się wchodzenia do rzeki i przebywania na skarpie, gdyż może to skutkować utratą zdrowia lub życia.

§ 3. Obowiązki Gościa

 1. Gość zobowiązuje się używać przedmiotu najmu – Domku wyłącznie w celach mieszkalnych i nie może oddawać domku w podnajem ani bezpłatne używanie osobom trzecim.
 2. Liczba osób przebywających w Domku jest ograniczona do liczby zgłoszonej w procesie rezerwacji. Każdy Domek posiada także maksymalną liczbę Gości (podano w pkt 1 Podstawowe zasady obiektu), która może tam przebywać . Wynajmujący może wyrazić zgodę na przebywanie większej liczby gości niż maksymalna dla danego Domku po wcześniejszym uzgodnieniu oraz za dodatkową opłatą.
 3. Gość zobowiązany jest do poszanowania zasad dobrego sąsiedztwa. W przypadku, gdy Gość w sposób znaczący narusza spokój lub dobra sąsiadów oraz nie przestrzega powszechnie stosowanych norm współżycia oraz niniejszego regulaminu Wynajmujący zastrzega sobie prawo do wypowiedzenia umowy bez zachowania terminów i nie jest wówczas zobowiązany do zwrotu Gościowi pieniędzy za niewykorzystany okres pobytu (kara umowna).
 4. Gość zobowiązany jest do zachowania Domku w stanie zastanym w momencie rozpoczęcia pobytu. Przestawianie mebli oraz sprzętów AGD/RTV, będących na wyposażeniu Apartamentu jest zabronione.
 5. Prosimy Gości o segregowanie śmieci zgodnie z opisami na pojemnikach znajdujących się przed każdym domkiem, oraz według zaleceń przekazanych przez Wynajmującego.
 6. W całym Obiekcie jak i we wszystkich Domkach obowiązuje zachowanie ciszy nocnej od godziny 22.00 do 8.00. W przypadku uporczywego i rażącego łamania niniejszej zasady będzie miał zastosowanie §3 punkt 3 niniejszego regulaminu.
 7. Gość ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych powstałe z jego winy lub winy osób przebywających w wynajmowanym przez Gościa Domku w okresie trwania umowy najmu Domku. Za powstałe zniszczenia Gość jest odpowiedzialny finansowo, a nie rzeczowo – Gość nie może odkupić zniszczonych przedmiotów we własnym zakresie. Przypominamy, że rodzice są odpowiedzialni za wszelkie zniszczenia spowodowane przez dzieci. Gość jest również odpowiedzialny za wszelkie zniszczenia spowodowane przez jego zwierzę/zwierzęta domowe. Wszelkie szkody w mieniu Obiektu lub w mieniu innych Gości spowodowane przez zwierzę domowe będą indywidualnie wyceniane przez Obiekt, a ich kosztami zostanie obciążony właściciel / opiekun zwierzęcia domowego, na co ten wyraża zgodę.
 8. Zastrzegamy sobie prawo do obciążenia gości za wszelkie zniszczenia, poza tymi wynikającymi ze zużycia oraz za ewentualne konieczne dłuższe sprzątanie Domku. Wynajmujący może prosić o wpłacenie depozytu w wysokości na wypadek ewentualnych szkód. Depozyt jest zwracany przy wymeldowaniu, po sprawdzeniu stanu pokoju.
 9. Prosimy pamiętać, że nie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci bawiących się na terenie ośrodka. Zwracamy uwagę, że niektóre miejsca, w tym w szczególności skarpy, rzeka, plac zabaw, szafki instalacji elektrycznych, rewizje szamb i instalacji ściekowych i inne urządzenia techniczne znajdujące się na terenie Domków Lubianych mogą być dla dzieci niebezpieczne.
 10. Ze względu na przepisy przeciwpożarowe jak i przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort Gości palenie papierosów jak i używanie otwartego ognia, w tym rozpalania urządzeń grillowych, w Domku jest rygorystycznie zabronione! W przypadku złamania zakazu palenia Gość jest zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości 1000 zł (nie dotyczy kominka).
 11. Wynajmujący ma prawo odmówić przyjęcia Gościa, który podczas poprzedniego pobytu rażąco naruszył regulamin, wyrządził szkody w mieniu Wynajmującego lub zakłócił zasady dobrosąsiedzkiego współżycia.
 12. Organizowanie wszelkiego rodzaju imprez (kawalerskich, panieńskich i podobnych) w Domku bez zgody Gospodarza jest niedozwolone. W przypadku złamania tego zakazu będzie miał zastosowanie § 3 punkt 3 niniejszego regulaminu.
 13. Gości korzystających z wanny jacuzzi obowiązują zasady zawarte w pkt 4: Regulamin Korzystania z bali i bali z Jacuzzi.

§ 4. Przyjazd, odbiór kluczy i płatność

 1. 1. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15.00 i kończy o godz. 12.00 dnia następnego. Istnieje możliwość przedłużenia godziny wyjazdu za dodatkową opłatą po wcześniejszym ustaleniu – nie zawsze jest to możliwe.
 2. Zameldowanie odbywa się od godziny 15.00
 3. Wejście do Domku odbywa się poprzez wpisanie kodu udostępnionego Gościowi przez Wynajmującego po dokonaniu rezerwacji w celu otwarcia schowka na klucz znajdującego się przy każdych drzwiach wejściowych do domku.
 4. W przypadku braku możliwości dotarcia na umówioną wcześniej godzinę, Gość zobowiązany jest do natychmiastowego powiadomienia telefonicznie Wynajmującego.
 5. W przypadku chęci otrzymania faktury vat prosimy Gości o poinformowanie o konieczności jej wystawienia podczas dokonywania rezerwacji.
 • Dostępne są następujące metody płatności:
  • zwykły przelew na rachunek bankowy Sprzedawcy;
 1. za pośrednictwem platformy płatniczej internetowej np.: PayU
 2. za pobraniem, tj. gotówką przed rozpoczęciem wynajmu;

Za obsługę płatności elektronicznych odpowiada Operator.

§ 5. Przetwarzanie danych osobowych

 1. Wynajmujący jest administratorem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).
 2. Dane kontaktowe Wynajmującego są danymi do kontaktu w związku z przetwarzaniem danych osobowych Gości.
 3. Przetwarzanie danych osobowych Gości może dotyczyć danych takich jak: imię, nazwisko (w tym nazwa jednoosobowej działalności gospodarczej), adres zamieszkania, PESEL, nr dowodu osobistego, adres e-mail, numer telefonu, informacja o dacie i godzinie wystąpienia połączenia telefonicznego oraz czasie i statusie połączenia (nieodebrane, odebrane), adresu IP, preferowanej dacie i godzinie wykonania usługi, danych powiązanych z rachunkiem bankowym, z którego był dokonywany przelew, karty kredytowej lub innej formy płatności, w której przetwarzane są dane osobowe, numer rejestracyjny samochodu, dane pozostałych gości, w tym dzieci i ich wiek. Ewentualnie w przypadku blokady środków przy użyciu karty kredytowej z uwagi na konieczność zabezpieczenia roszczeń, wynikających z ewentualnego zniszczenia Apartamentu, możliwe jest przechowywanie takich danych jak dane właściciela karty kredytowej, numer karty, datę ważności oraz kodu CVV.
 4. Aby umożliwić Wynajmującemu zawarcie i realizację umowy, Gość jest zobowiązany do podania swoich danych osobowych takich jak: imię i nazwisko, adres email, numer telefonu, dane związane z płatnością oraz danych pozostałych gości w tym dzieci i ich wieku. Podanie danych jest warunkiem zwarcia umowy. Ponadto, celem przetwarzania danych osobowych Gości jest: dochodzenie ewentualnych roszczeń lub obrona przed nimi, udokumentowanie wykonania usługi dla celów podatkowych, zapewnienie najwyższej jakości usług dla Gości, zapewnienie bezpieczeństwa Gości, zapobieżenie szkody jaką może ponieść Administrator lub Gość. Ponadto, celem przetwarzania danych osobowych Gości jest: dochodzenie ewentualnych roszczeń lub obrona przed nimi, udokumentowanie wykonania usługi dla celów podatkowych, zapewnienie najwyższej jakości usług dla Gości, zapewnienie bezpieczeństwa Gości, zapobieżenie szkody jaką może ponieść Administrator lub Gość.
 5. W razie przetwarzania danych w oparciu o uzasadniony interes Administratora, w tym w zakresie marketingu bezpośredniego usług własnych, Gość ma prawo do wniesienia w dowolnym momencie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.
 6. W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie wyrażonej przez Gościa zgody, zgoda taka może być cofnięta w każdym czasie.
 7. Dane osobowe Gości mogą być przekazywane następującym kategoriom podmiotów: firmom świadczącym usługi wsparcia IT oraz dostarczającym oprogramowanie informatyczne, firmom księgowym świadczącym usługi obsługi księgowej, udziałowcom w zakresie raportowania i wsparcia, firmom transportowym i taksówkarskim w sytuacji zamówienia przez Gościa transportu lub przesyłki kurierskiej, firmom organizującym na zlecenie Gościa imprezy lub wydarzenia fakultatywne. Dane osobowe mogą być udostępniane również innym odbiorcom dla celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów administratora lub strony trzeciej.
 8. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania tj. do czasu zakończenia realizacji umów, a po tym czasie przez okres wymagany przez przepisy prawa lub dla realizacji ewentualnych roszczeń.
 9. Goście mają prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, do ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania danych osobowych, do ich usunięcia lub przeniesienia.
 10. W przypadku uznania, iż przetwarzanie danych osobowych Gości narusza przepisy RODO, istnieje możliwość wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 11. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych osobowych może skutkować brakiem możliwości świadczenia usług najmu.

§ 6. Monitoring

 1. Wynajmujący stosuje monitoring wizyjny, który obejmuje cały teren nieruchomości. Monitoring pozostaje aktywny przez całą dobę.
 2. Monitoring wprowadzony jest w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i klientów oraz ochrony mienia, na terenie nieruchomości.
 3. Osoby uprawnione do przeglądania zarejestrowanego obrazu posiadają właściciele Spółki. Zapis z monitoringu może zostać odtworzony wyłącznie za zgodą i w terminie ustalonym przez Prezesa Zarządu Spółki w celach określonych w pkt 2.
 4. Nagrania mogą być przekazane, na pisemny wniosek uprawnionym służbom lub organom w celu wyjaśnienia prowadzonej sprawy.
 5. Osoba zarejestrowana przez system monitoringu ma prawo do dostępu do danych osobowych oraz prawo do ograniczenia przetwarzania.
 6. Osobie zarejestrowanej przez system monitoringu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

§ 7. Korzystanie z sauny suchej

 1. Zasady korzystania z sauny suchej opisane są w Regulaminie korzystania z sany suchej pkt V regulaminu.

§ 8. Korzystanie z bali i bali z jacuzzi

Zasady korzystania z bali i bali z jacuzzi opisane są w Regulaminie korzystania z bali i bali z jacuzzi pkt IV regulaminu.

§ 9. Reklamacje

 1. W razie zaistnienia nieprawidłowości Gość ma prawo do złożenia reklamacji (w tym dotyczących świadczenia usług rezerwacji drogą elektroniczną), w terminie 14 dni od ich wystąpienia. Reklamacje, skargi i wszelkie zażalenia należy przesyłać na adres rezerwacja@lubiane.eu.
 2. Rozpatrzenie reklamacji następuje w terminie 14 dni roboczych od jej otrzymania. Gość zostanie niezwłocznie powiadomiony drogą e – mailową o sposobie jej rozpatrzenia.

§ 10. Postanowienia końcowe

 1. W przypadku ewentualnych sporów mogących wyniknąć z działań nie ujętych w niniejszym regulaminie, zastosowanie mają przepisy polskiego Kodeksu Cywilnego.
 2. W zakresie dopuszczonym przez bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, zawierane umowy podlegają prawu polskiemu.

III. Regulamin przebywania zwierząt w obiekcie

1§ 1. Wstęp

 1. Na terenie Obiektu dopuszcza się̨ obecność zwierząt, zwanych dalej „zwierzętami domowymi”, po zaakceptowaniu przez Gościa niniejszego Regulaminu oraz spełnieniu zasad ustalonych przez Obiekt w niniejszym Regulaminie.
 2. Zwierzęta domowe, akceptowane przez Obiekt to: psy ras nieagresywnych, koty, świnki morskie, króliki, chomiki, kanarki / papużki. Obiekt Domki Lubiane nie akceptuje innych zwierząt, w szczególności zwierząt: ras agresywnych, jadowitych, egzotycznych, płazów i gadów.
 3. Za psy rasy agresywnej uznawane są: Amerykański pit bull terier, Dog z Majorki, Buldog amerykański, Dog argentyński, Dog kanaryjski, Tosa, Rottweiler, Akbash dog, Anatolian karabash, Moskiewski stróżujący, Owczarek kaukaski (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne) lub mieszaniec takiej rasy.

§ 2. Zasady ogólne

 1. Warunkiem przyjęcia zwierzęcia domowego do Obiektu jest zgłoszenie faktu pobytu ze zwierzęciem domowym w momencie dokonywania rezerwacji domku. Pobyt zwierzęcia jest dodatkowo płatny.
 2. W przypadku braku wcześniejszego powiadomienia Wynajmującego o pobycie ze zwierzęciem domowym, Obiekt może odmówić przyjęcia zwierzęcia domowego do Obiektu bądź obciążyć gościa dodatkową opłatą.
 3. Obiekt przyjmuje Gości wyłącznie ze zdrowymi zwierzętami domowymi, posiadającymi książeczkę̨ zdrowia, jeżeli taka jest dla danego zwierzęcia przewidziana (aktualne szczepienia, odrobaczenia) wraz z zaświadczeniem, potwierdzającym realizację obowiązku wykonywania szczepień́, m.in. przeciwko wściekliźnie.
 4. Obiekt ma prawo odmówić przyjęcia chorych zwierząt domowych lub nie posiadających wymaganych dokumentów potwierdzających aktualność szczepień́ oraz zwierząt domowych wykazujących agresywne zachowanie.
 5. W trosce o higienę, zwierzęta domowe nie są wpuszczane na teren miejsc współdzielonych przez innych gości. Zwierzęta domowe na terenie Obiektu muszą być wyprowadzane na smyczy i kagańcu, a Gość zobowiązuje się sprzątać wszelkie nieczystości po swoim zwierzęciu. Wymagane jest zabieranie legowiska dla zwierząt. Zabrania się przebywania zwierząt na łóżkach, sofach/kanapach i fotelach.

§ 3. Obowiązki właściciela / opiekuna zwierzęcia domowego podczas pobytu w Obiekcie

 1. Właściciel lub opiekun zwierzęcia domowego jest w pełni odpowiedzialny za zachowanie zwierzęcia w Obiekcie, w szczególności zachowanie ciszy i nie zakłócanie spokoju (wypoczynku) innym Gościom.
 2. Właściciel lub opiekun zwierzęcia domowego podczas przebywania w Obiekcie ma obowiązek sprawować nad nim stały nadzór oraz zapewnić, by zachowanie zwierzęcia domowego nie powodowało poczucia zagrożenia bezpieczeństwa osób przebywających w Obiekcie oraz innych zwierząt.
 3. Właściciel lub opiekun zwierzęcia domowego zobowiązany jest na terenie Obiektu do prowadzenia psa na smyczy, a w przypadkach uzasadnionych, bądź na prośbę obsługi do założenia mu kagańca. Obowiązek ten nie dotyczy oznakowanych psów przewodników i psów asystujących osobom niepełnosprawnym, a także szczeniąt w wieku do 6 miesiąca.
 4. Inne zwierzęta domowe muszą przebywać oraz być przenoszone w specjalnie do tego przeznaczonych klatkach.
 5. Właściciel lub opiekun zwierzęcia domowego zobowiązany jest do regularnego, zgodnego z wymaganiami i potrzebami wyprowadzania oraz natychmiastowego sprzątania po swoim psie lub innym zwierzęciu domowym wszelkich nieczystości.
 6. Właściciel lub opiekun psa zobowiązany jest do wyprowadzenia psa w celach fizjologicznych poza teren Obiektu, a właściciele lub opiekunowie pozostałych zwierząt domowych zobowiązani są do posiadania specjalnej kuwety dla zwierząt.
 7. Właściciel lub opiekun zwierzęcia domowego jest zobowiązany do zapewnienia zwierzęciu stałego dostępu do czystej, świeżej wody.
 8. Właściciel lub opiekun zwierzęcia domowego zobowiązany jest do zapewnienia zwierzęciu podczas pobytu wyżywienia oraz wszelkich innych niezbędnych dla zwierzęcia rzeczy (transporter, kuweta itp.).

§ 4. Zasady pozostawiania zwierząt domowych

 1. Zabrania się pozostawiania zwierzęcia domowego bez obecności właściciela lub opiekuna w domku, jeśli zwierzę nie jest przyzwyczajone do pozostawiania samemu w obcym miejscu i w obliczu tej sytuacji doświadczy silnego stresu.
 2. Za wyjątkiem psów i kotów, wszelkie zwierzęta domowe pozostawione w domu samotnie powinny znajdować się w zamkniętych, specjalnie przystosowanych do tego klatkach bądź transporterach.
 3. W sytuacji, gdy pracownicy lub Goście Obiektu będą mieli uzasadnione podejrzenia, że pozostawione w domku zwierzę̨ zakłóca pobyt innych Gości, niszczy mienie Obiektu, bądź może spowodować sytuację zagrożenia dla siebie lub innych Gości, Administracja Obiektu będzie starała się skontaktować z właścicielem w celu rozwiązania problemu. Gdy kontakt z właścicielem nie będzie możliwy, Obiekt zastrzega sobie możliwość wejścia personelu do domu, w którym przebywa zwierzę (również przy pomocy odpowiednich służb) i usunięcia zwierzęcia z Obiektu. Wszystkie koszty wynikłe z powyższych czynności pokrywa właściciel zwierzęcia.

§ 5. Odpowiedzialność właściciela / opiekuna

 1. Właściciel bądź opiekun zwierzęcia domowego zobowiązany jest do zapoznania się regulaminu oraz jego przestrzegania.
 2. Właściciel bądź opiekun zwierzęcia domowego odpowiada za wszystkie szkody przez nie wyrządzone i zobowiązuje się do pokrycia tych szkód w pełnej wysokości.
 3. Wszelkie szkody w mieniu Obiektu lub w mieniu innych Gości spowodowane przez zwierzę domowe będą indywidualnie wyceniane przez Obiekt, a ich kosztami zostanie obciążony właściciel / opiekun zwierzęcia domowego, na co ten wyraża zgodę.
 4. Koszty naprawienia wyrządzonych przez zwierzęta domowe szkód zostaną przedstawione Gościowi niezwłocznie po ich ustaleniu przez Obiekt.
 5. W przypadku powtarzających się skarg ze strony innych Gości Obiektu na zachowanie zwierzęcia domowego oraz w razie niestosowania się do niniejszego Regulaminu, Obiekt  zastrzega sobie prawo do zakończenia pobytu Gości wraz ze zwierzęciem domowym w trybie natychmiastowym, bez zwrotu dokonanej przez Gościa płatności za usługę hotelową. 

IV. Regulamin korzystania z bali i bali z jacuzzi

§ 1. Zasady ogólne

 1. Bala  i bala z Jacuzzi (dalej zwane „jacuzzi”) jest integralną częścią obiektu DOMKI LUBIANE (zwanego dalej „Obiektem”) – obowiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego Obiektu oraz niniejszy Regulamin.
 2. Jacuzzi jest obiektem, z którego korzystać mogą wyłącznie Goście obiektu DOMKI LUBIANE.
 3. Przed rozpoczęciem korzystania z jacuzzi korzystający zobowiązani są do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu oraz jego przestrzegania.
 4. Przed przystąpieniem do kąpieli w jacuzzi należy umyć całe ciało pod prysznicem mydłem i ciepłą wodą
 5. Z jacuzzi korzystać mogą wyłącznie osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań.
 6. Za skutki zdrowotne korzystania z jacuzzi korzystający odpowiada osobiście i na własne ryzyko
 7. Korzystanie z Jacuzzi przez Gości nie jest nadzorowane przez ratowników ani przez Obiekt
 8. Dzieci do lat 13 mogą przebywać w jacuzzi wyłącznie pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.
 9. Z Jacuzzi mogą korzystać wyłącznie osoby posiadające kąpielówki lub/i kostiumy kąpielowe.
 10. Osoby niszczące lub uszkadzające Jacuzzi ponoszą odpowiedzialność odszkodowawczą za wyrządzone szkody.  Osoba uszkadzająca Jacuzzi zostanie obciążona kwotą 500zł.
 11. Osoba, która celowo lub mimowolnie zanieczyściła jacuzzi będzie obciążona kosztami wymiany wody (minimum 150zł). W przypadku dzieci odpowiedzialność ponosi opiekun dziecka. .

§ 2. Z jacuzzi nie mogą korzystać Goście, u których występują poniższe przeciwskazania:

 1. Dysfunkcje układu krążenia
 2. Dysfunkcje układu oddechowego
 3. Dysfunkcje neurologiczne i gastryczne
 4. Ciąża (wyłącznie po konsultacji lekarskiej)
 5. Choroby zakaźne
 6. Zewnętrznie widoczne schorzenia dermatologiczne, opatrunki
 7. Nadciśnienie
 8. Cukrzyca
 9. Alergia, uczulenie na chlor 
 10. Stany zapalne dróg moczowych
 11. Grzybica
 12. Epilepsja
 13.  Żylaki
 14. Choroby przewlekłe
 15. Choroby narządów płciowych

§ 3. Zabrania się

 1. Korzystać z jacuzzi będąc pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.
 2. Korzystać z jacuzzi w więcej niż 6 osób.
 3. Wnoszenia do wanny jakichkolwiek przedmiotów lub substancji chemicznych np. szamponów, mydła, olejków, soli kąpielowych itp.
 4. Korzystać z jacuzzi i jednocześnie spożywać artykuły spożywcze.
 5. Zanurzania głowy i twarzy.
 6. Nieobyczajnego zachowania, bądź zachowania uznanego społecznie za nieprzyzwoite lub obraźliwe
 7. Wchodzenia do Jacuzzi w obuwiu.
 8. Skakania do Jacuzzi.
 9. Wylewania wody z Jacuzzi.
 10. Wchodzenia do Jacuzzi wbrew zakazowi lub w czasie wyłączenia Jacuzzi z korzystania przez Gości.
 11. Wprowadzania zwierząt do Jacuzzi.
 12. Wnoszenia do Jacuzzi szkła, naczyń szklanych, ostrych przedmiotów i wszelkich innych przedmiotów.
 13. Powodowania sytuacji zagrażającej własnemu bezpieczeństwu i bezpieczeństwu osób korzystających z wanny lub mogących spowodować nieszczęśliwy wypadek.

§ 4. Instrukcja korzystania z jacuzzi

 1. Wejście/wyjście do jacuzzi tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.
 2. Pierwszeństwo ma osoba wychodząca z jacuzzi.
 3. W jacuzzi może przebywać jednocześnie nie więcej niż 6 osób.
 4. Zaleca się pobyt w jacuzzi max. 30min.
 5. Kąpiel w jacuzzi odbywa się jedynie w pozycji siedzącej.

UWAGA! DŁUŻSZE KORZYSTANIE Z JACUZZI ŁĄCZNIE Z PRZEBYWANIEM W SAUNIE MOŻE WYWOŁAĆ PRZEGRZANIE ORGANIZMU . SYMPTOMY TO: DRGAWKI, NAGŁY SPADEK CIŚNIENIA KRWI, ZAWROTY GŁOWY, ZASŁABNIĘCIE.

V. Regulamin korzystania z sauny suchej

§ 1. Zasady ogólne

 1. Sauna sucha (dalej zwana „sauną”) jest integralną częścią obiektu DOMKI LUBIANE (zwanego dalej „Obiektem”) – obowiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego Obiektu oraz niniejszy Regulamin.
 2. Sauna  jest obiektem, z którego korzystać mogą wyłącznie Goście obiektu DOMKI LUBIANE.
 3. Z sauny należy korzystać w kostiumie bawełnianym. Przebywanie w niej w stroju innym niż bawełniany może spowodować jego zniszczenie.
 4. Przed wejściem do sauny należy umyć ciało i wytrzeć się do sucha.
 5. W saunie suchej należy używać własnego ręcznika w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu ciała z powierzchnią drewnianą.
 6. Niedozwolone jest korzystanie z sauny w kolczykach, biżuterii, łańcuszkach, zegarkach, okularach i szkłach kontaktowych.
 7. W saunie mogą przebywać jednocześnie maksymalnie 6 osoby.
 8.  W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała i twarzy żadnymi kremami.
 9.  Z sauny mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe.
 10.  Z sauny mogą korzystać osoby pełnoletnie i dzieci pod nadzorem osób dorosłych.
 11.   Osoby przebywające w saunie deklarują pełną zdolność fizyczną i zdrowotną do korzystania z tego typy zabiegów i ponoszą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia.
 12.  Zobowiązuje się użytkowników sauny do przestrzegania porządku i utrzymania czystości użytkowanego pomieszczenia.
 13.  Dopuszczalnymi okryciami w saunie są ręczniki kąpielowe.
 14.  W czasie korzystania z sauny należy dążyć do rozluźnienia mięśni i osiągnięcia jak największego odprężenia psychicznego: należy zachować spokój i ciszę.
 15. Po pobycie w saunie kategorycznie nie można korzystać z wanny jacuzzi oraz nie zaleca się wysiłku fizycznego.
 16. W razie złego samopoczucia należy bezzwłocznie opuścić pomieszczenie.
 17.  Nie zaleca się korzystania z sauny osobom:
 18. Bezpośrednio po intensywnym treningu wytrzymałościowym
 19. Osobom z chorobami krążenia
 20. Osobom chorującym na cukrzycę
 21. Kobietom w czasie menstruacji
 22. Właściciele obiektu nie odpowiadają za wypadki spowodowane nieprzestrzeganiem niniejszego regulaminu.
 23. Z sauny suchej nie mogą korzystać osoby:
 24. Cierpiące na jakiekolwiek dolegliwości skórne i inne choroby zgodnie z przeciwwskazaniami lekarza (przeziębienie, grypa, gorączka, grzybica, choroby skóry, ostra faza trądziku różowatego, nadciśnienie, żylaki, wrzody, niewydolność nerek, choroby płuc, astma, choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm, choroby serca, schorzenia ostre i przewlekłe, tarczyca, nowotwory, guzy, ogniska zakaźne np. ból zęba) oraz kobiety w ciąży.
 25. Osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 26. Dopuszczalna – ze względów bezpieczeństwa – temperatura dla ciała w saunie suchej, to 85°C.
 27. Dwukrotne wejście do sauny na około 15 min. jest zabiegiem wystarczającym dla organizmu. Dłuższe przebywanie jest niebezpieczne dla zdrowia.
 28. Po każdorazowym wyjściu z sauny należy się umyć i ochłodzić pod natryskiem dobierając odpowiednią dla siebie temperaturę wody. W przerwie i po zakończeniu pobytu w saunie wskazany jest wypoczynek oraz uzupełnienie poziomu płynów w organizmie.
 29. W razie wątpliwości dotyczących stanu zdrowia pozwalającego na korzystanie z sauny, należy skonsultować się z lekarzem.
 30. Z sauny mogą korzystać tylko osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z niej. Za skutki zdrowotne przebywania w saunie suchej właściciele Obiektu nie ponoszą odpowiedzialności.

§ 2. Zabrania się

 1. Wchodzenia w ubraniu oraz obuwiu.
 2. Wykonywania zabiegów kosmetycznych.
 3. Wnoszenia naczyń, jedzenia i wszelkich przedmiotów obcych
 4.  Wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych.
 5.  Nie obyczajowego zachowania, bądź zachowania uznanego powszechnie za nieprzyzwoite lub obraźliwe.
 6. Palenia tytoniu.
 7. Niszczenia i uszkadzania wyposażenia

§ 3. Z sauny suchej nie mogą korzystać osoby:

 1. Cierpiące na jakiekolwiek dolegliwości skórne i inne choroby zgodnie z przeciwwskazaniami lekarza (przeziębienie, grypa, gorączka, grzybica, choroby skóry, ostra faza trądziku różowatego, nadciśnienie, żylaki, wrzody, niewydolność nerek, choroby płuc, astma, choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm, choroby serca, schorzenia ostre i przewlekłe, tarczyca, nowotwory, guzy, ogniska zakaźne np. ból zęba) oraz kobiety w ciąży.